Montessori v kostce

02.03.2023

Kvalitní informace

Co vlastně je (doopravdy, nejen z poutavých obrázků) montessori a proč tak skvěle funguje - když člověk ví co a jak? Senzitivní období, absorbující mysl, poznatky z neurovědy a dalších oborů - zkrátka odpovědi na otázky PROČ právě montessori.

Praktické ukázky

Pomůcky a "hračky" - do čeho má smysl investovat nebo podle čeho se rozhodnout? Jak si můžu prakticky zjednodušit život s dětmi pomocí připraveného prostředí (protože montessori zdaleka nejsou jen hezky nafocené aktivity nebo designový nábytek)? Oblékání, příprava jídla, nočník, "úklid" a mnoho dalšího - praktické ukázky.

Komunikace a emoce

Domluvit se s dítětem, které nemluví, nebo mluví, ale umanutě si vede svou :-), cloumají s ním silné emoce (anebo cloumají s námi, že..:) může být jednou z velkých výzev rodičovství. Co je schopný zvládnout dětský mozek a jak už s těmi nejmenšími dát základy komunikaci, která povede ke schopnosti s emocemi pracovat, budování vzájemného vztahu, důvěry, zdravého sebevědomí, ale i respektování hranic?


Tři setkání, tři okruhy, vzájemně propojené a navazující, tvořící těžiště poznatků o montessori, na kterých se dá stavět.

Organizační info na plakátě, své místo (workshopy jsou pro skupinu kolem deseti lidí) si zajistěte na inspirovanomontessori@gmail.com. Tam je možné směřovat i případné dotazy.

Setkání jsou určena rodičům (nikoli profesionálům) a probíhají bez dětí. Malá kojená miminka mohou být výjimkou potvrzující pravidlo.

Vytvořte si webové stránky zdarma!