Pro předškoláky

Kurzy pro předškoláky, individuální konzultace, semináře pro rodiče

"A jak řešíte, pokud nějaké dítě není do školy připravené? Když má třeba potíže s grafomotorikou nebo v řeči?"

Odpovědí na tuhle otázku, kterou jsem položila zkušeným průvodkyním druhého trojročí (3 - 6 let) v Montessori škole Andílek v Praze během kurzu mi byl takový jemný, vševědoucí úsměv. Doma jsem měla částečně nezralou předškolačku, v hlavě dilema, jestli ten odkad zvažovat, nebo ne, znala jsem práci Jiřiny Bednářové a Vlasty Šmardové (od tlusté Diagnostiky dítěte předškolního věku po Klokanův kufr) a záhadný úsměv s krátkým komentářem, kterého se mi dostalo, mě příliš neuspokojil. Když jsme prošli - a na vlastní kůži zažili - práci s pomůckami z oblasti jazyka, které se mi propojily s oblastí praktického života... Přišel tak velký AHA moment, až mi to vzalo dech. 

Na tuto mou zkušenost a další "bádání" v oblasti skvěle nasedlo vzdělávání v rámci projektu Šance pro vaše dítě, který propojoval práci montessori škol s pracovišti pedagogicko psychologických poraden. To vedlo k vytvoření obsáhlého, pestře poskládaného a smysluplného konceptu pro rozvoj předškolních dovedností. Další inspiraci jsem čerpala na seminářích Institutu praktické pedagogiky, v Metodě dobrého startu, webinářích o propojování hemisfér, sledováním trendů v neuropedagogice a v neposlední řadě vlastní praxí. Vytvořila jsem (a ladila:) vlastní koncept kurzu pro předškoláky, začala realizovat individuální podpůrné konzultace a na závěr sdílet své poznatky se zainteresovanými rodiči. Nemálo možností ověřovat svoje znalosti a dovednosti jsem pak měla i v době covidové, kterou jsme začínali v tandemu druhačka / předškolačka (a kojenec jako bonus :-)). Na vlastní kůži a v obrovské intenzitě jsem si zažila, jak může pomoci mít vhled a nadhled, ať už se to týkalo stránky vzdělávací (podpora grafomotoriky) nebo osobnostní (jak si poradit a přežít, když "TO NEJDE", "TO ŠTVE" "CHCI BÝT NĚKDE ÚPLNĚ JINDE" a podobně...

Jak třeba vypadal kurz pro předškoláky (a navazující kroužek) inspirovaný montessori? Pro představu můžete nakouknout na video (archivní, rok 2018), které vzniklo v rámci podpořeného projektu https://www.youtube.com/watch?v=gQwbXtPEe38&t=11s , další články a příspěvky třeba na mém FB Inspirováno montessori pod hastagem #inspiracepropredskolaky.

Vytvořte si webové stránky zdarma!